"Czwórka" Legnica

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Włodzimierza Puchalskiego w Legnicy

Z „Czwórką” dookoła świata.

Skomentuj »

11 kwietnia, jak co roku, nasza szkoła uczestniczyła w Idach Marcowych, przygotowanych przez Panie Monikę Markową i Katarzynę Długosz, przy ogromnej pomocy Pani Doroty Załozińskiej i Pana Remigiusza Mocka. Tegoroczne hasło to  „Around the world”. Na ten dzień każda klasa stała się jednym z państw świata. Po szkolnych korytarzach przemykały się więc urocze Hiszpanki, widziano także  przystojnego Meksykanina w przepięknym sombrero, śliczną Rosjaneczkę, a na drugim piętrze ktoś podobno zauważył św. Mikołaja!

Na parterze obejrzeć można było starannie wykonane makiety budowli, natomiast na II piętrze każdy uczeń mógł skosztować potraw z całego świata, przygotowanych przez Rodziców. Szwedzki stół cieszył się największą popularnością. Mamy uczniów z klasy IV „d” i IV „e serwowały potrawy m.in. z Chin, Francji,  Holandii, Włoch, Meksyku czy z  dalekiego USA.

Podczas spotkań z wychowawcą uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, np. rozwiązanie testu językowego, ułożenie wiersza, opracowanie folderu biura podróży, zagranie w scrabble czy odszukanie ukrytych na terenie szkoły słów. Zwieńczeniem imprezy było wspólne odtańczenie na szkolnym boisku przygotowanego przez uczennice z klasy VII „c” tańca Line Dancing Cotton Eye Joe.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom  za udział w zabawie. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów z klasy IV „d” i IV „e” – do Pań: Alicji Sanockiej, Agnieszki Jakubowczak, Agnieszki Strzeleckiej, Anny Małys i Moniki Oleksy, za ogromną pomoc w organizacji poczęstunku.

organizatorki: Monika Markowa i Katarzyna Długosz

Zajrzyj do galerii

Komentowanie zablokowane.