"Czwórka" Legnica

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Włodzimierza Puchalskiego w Legnicy

Wszystkie Kolory Świata

Skomentuj »

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie  „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF.
Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2011 roku.  Zaproszeni są do niej uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogli własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.
Każda szkoła lub placówka, która dołączy do kampanii, mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej, który zorganizowany zostanie w zwycięskiej szkole. Konkurs przeprowadzony został na oficjalnym Fan Page’u UNICEF’u na Facebook’u w drugiej połowie stycznia 2012 r.
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała lalka Lisa – mała Dunka uwielbiająca zabawę klockami Lego.
Poza nią nasi uczniowie z pomocą rodziców, krewnych, bądź znajomych uszyli mnóstwo przepięknych lalek. Każda z nich miała w sobie coś magicznego. Przyciągały one wspaniałymi, kolorowymi strojami, starannie dobraną biżuterią oraz innymi dodatkami. Zgodnie z głównym tematem projektu laleczki reprezentowały mieszkańców całego świata – „spotkać” można było Polaków, Egipcjankę, Eskimosów, pirata, a także wielu innych przedstawicieli kontynentu afrykańskiego oraz mieszkańców Azji i Europy.
Wszystkie laleczki zostały wystawione na sprzedaż 15.02.2012 podczas Prymusa Czwórki oraz prezentacji szkolnych talentów. Każdy chętny mógł nabyć jedną lalkę za minimum 10 zł. Zebrane pieniążki zostaną przesłane na konto UNICEF’u i zostaną przeznaczone na w/w szczepionki.
Na chwilę obecną zebraliśmy ponad 350zł, kwota w dalszym ciągu się powiększa, mamy bowiem jeszcze kilka dni na ostateczne zamknięcie zbiórki pieniędzy i sprzedaż lalek.
Koordynatorem całego UNICEF’u w naszej szkole jest pani Małgorzata Molga, koordynatorem projektu „Wszystkie Kolory Świata” jest natomiast pani Alicja Szczygielska, którym dzielnie pomaga pani Katarzyna Długosz.
Jednak to nie dzięki nam, a Wam drodzy Uczniowie, Rodzice i wszyscy Przyjaciele cała akcja okazała się tak dużym sukcesem.
To dzięki Waszym dobrym sercom możemy przyczynić się do ratowania dzieci w Sierra Leone i to Wam należą się ogromne podziękowania. Dlatego też, raz jeszcze, dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji, poprzez uszycie bądź zakup laleczek.
Małgorzata Molga, Alicja Szczygielska, Katarzyna Długosz

Napisz Odpowiedź

Musisz być zalogowany aby komentować.